ENGLISH LANGUAGE CENTRE

Szkoła języka angielskiego dla dzieci i młodzieży

NASZA HISTORIA

English Language Centre jest średniej wielkości szkołą języka angielskiego dla dzieci i młodzieży, która działa na terenie aglomeracji konstancińsko-piaseczyńskiej nieprzerwanie od 1991 roku i specjalizuje się w przygotowaniu uczniów do egzaminów Cambridge English na wszystkich poziomach zaawansowania.

Uczenie angielskiego to nasza pasja – na pierwszym miejscu zawsze stawialiśmy jakość nauczania, potwierdzaną rokrocznie sukcesami w egzaminach Cambridge English, a także świetnymi wynikami w olimpiadach i konkursach kuratoryjnych. To właśnie dlatego Instytut Brytyjski zaproponował nam udział w programie ADDVANTAGE, zrzeszającym najlepsze szkoły językowe w Polsce, które regularnie dostarczają osoby zdające Egzaminy Cambridge. Współpracujemy też z Cambridge English Assessment – organizacją, która tworzy wiodące w świecie certyfikaty dla osób uczących się języka angielskiego.

Realizowanie z sukcesem naszej pasji możliwe jest tylko w szkole, która jest wystarczająco duża żeby zapewnić ciągłość nauki na wszystkich poziomach nauczania i jednocześnie nie za duża aby móc efektywnie dbać o jakość nauczania, a w przypadku nieprawidłowości szybko i skutecznie reagować.

W związku z tym, że działamy w tym samym miejscu od 1991 roku, zdążyliśmy się już „dorobić” sporej liczby uczniów którzy są dziećmi naszych słuchaczy z pierwszych lat istnienia szkoły. Tak więc historia szkoły przeplata się u nas z teraźniejszością – mamy, które kiedyś nauczyły się u nas angielskiego, przyprowadzają dziś do nas swoje pociechy. W tamtych latach jedynymi środkami audiowizualnymi były magnetofon, kreda i tablica – dzisiaj dysponujemy najnowszej generacji sprzętem multimedialnym, a zajęcia odbywają się w nowoczesnych, klimatyzowanych pomieszczeniach.
Aktualnie aż cztery z naszych pięciu lektorek to nasze absolwentki, które po studiach na Filologii Angielskiej, w Kolegium Nauczania Języka Angielskiego lub w Instytucie Lingwistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim zdecydowały się na pracę w naszej szkole. Wszystkie nasze lektorki nie tylko prezentują najwyższy poziom merytoryczny, ale przede wszystkim lubią i rozumieją dzieci i młodzież, stwarzając na lekcjach przyjazną atmosferę – bez tego skuteczne nauczanie nie jest możliwe.

CO NAS WYRÓŻNIA

Partnerstwo we wspomnianym już projekcie ADDVANTAGE, zrzeszającym najlepsze szkoły językowe, które regularnie dostarczają największą liczbę słuchaczy zdających egzaminy CAMBRIDGE ENGLISH (dzieci i młodzież).

Fakt, że zdecydowana liczba słuchaczy zdających z sukcesem egzaminy to uczniowie, którzy rozpoczynali u nas naukę w pierwszych latach szkoły podstawowej.

Fakt, że cztery z pięciu aktualnie pracujących u nas lektorek uczyło się angielskiego w naszej szkole od wczesnych lat szkoły podstawowej aż do zdania egzaminu CAMBRIDGE ADVANCED (dawniej CAE) i podjęcia studiów językowych na Filologii Angielskiej, w Kolegium Nauczania Języka Angielskiego lub w Instytucie Lingwistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim.

Staramy się (w większości przypadków z sukcesem) dopasować zajęcia w naszej szkole do planu szkolnego w grupach składających się z uczniów z tej samej klasy.

W klasach zamontowany jest najnowszej generacji sprzęt multimedialny.